Katedra Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego

Manewry ratownicze

15 czerwca  na plaży środkowego wybrzeża zorganizowano największe w północnej Polsce manewry ratownicze. W ćwiczeniach udział wzięli ratownicy medyczni, ratownicy WOPR, studenci ratownictwa medycznego oraz studenci pielęgniarstwa.

Uczestnicy manewrów pod czujnym okiem instruktorów musieli poradzić sobie w kliku pozorowanych sytuacjach. Między innymi udzielić pomocy osobie po NZK wyciągniętej z wody, turystce, która podczas spaceru po plaży dostała zawału serca, osobie potrąconej przez rozpędzonego na plaży quada, w wyniku czego doznała amputacji kończyny górnej. Manewry mają na celu sprawdzenie umiejętności nabytych podczas roku akademickiego na ćwiczeniach z medycznych czynności ratunkowych.

Organizatorami manewrów jest Studenckie Koło Naukowe RAT- AP Akademii Pomorskiej w Słupsku pod przewodnictwem mgr Moniki Rut, WOPR Darłowo-Sławno, Firma SEMED. Sponsorem tegorocznych manewrów była Akademia Pomorska w Słupsku oraz Szpital Powiatu Bytowskiego.

Zob. fotorelację z manewrów